Nu ligger två V75-tips uppe på Travstugan.se. Senare kommer även två tips för Dagens Dubbel presenteras. Som vanligt tippar Karl och Martin V75 och Karl – ja, samma Karl – och Jimmie Dagens Dubbel. Lycka till med liren!
Sofia Aronsson meddelade att Anna Mix ska köras snällt på Jägersro och det tog hus i helvete. Senare bad Aronsson om ursäkt för sitt uttalande, även om hon inte var tvungen att göra det. Liknande uttalanden hör man varje dag.
Istället ska Aronsson hyllas för att hon kör raka puckar. Karl och Martin har tagit fasta på informationen och garderar Anna Mix – men ingen av dem vågar lämna henne utanför kupongen. Tror du att Anna Mix vinner V75-3?
Nåväl. Karl går ut hårt och spikar i V75-1. Och det är inte favoriten 4 Aileron utan motbudet 6 M.T.King Of Cash som trivs över distansen. Känslan är att han mycket väl kan vinna – kanske blir M.T.King Of Cash till och med favorit?
Karl spikar även 2 Aron The Baron (V75-6). Och det gör även Martin. Eller, nästan alla spelare verkar spika honom. Med Örjan Kihlström i sulkyn och perfekt utgångsläge finns det väl inget som kan fälla Aron The Baron?
Precis som Karl har Martin två spikar på V75 på Jägersro. Han spikar inte bara Aron The Baron utan också 15 Hank Von Håleryd (V75-2). Det är nog inte svårare än så att det är bästa hästen – men fixar han utgångsläget?
Du hittar deras gratis V75 tips i sin helhet på Travstugan.se.